HAKKIMDA

Metin Bilgin. İstanbul'da yaşayan freelance web tasarımcı

  • Parallax Green
  • Parallax Pink
  • Parallax Black

Freelance Web Tasarımcı Metin Bilgin

İstanbul’da yaşayan bir grafik tasarımcıyım. 1980 yılında İstanbul’da doğdum. Evli ve 1 çocuk babasıyım. 2003 yılından beri, çeşitli firmalara hem grafik tasarımcı hem de önyüz geliştirici (Front-End Developer) olarak destek verdim. 2017 yılının Eylül ayına kadar 7 yıl süre ile Amerika merkezli Glacial Multimedia ajansının Tasarım ve Geliştirme departmanında Senior Art Director olarak çalıştım.

14 yıllık çalışma hayatım boyunca sektörümün hem tasarım hem de geliştirme taraflarında bulundum. Tasarıma olan sevgim ve bu sevginin getirdiği çalışma azmi ile son yıllarımda işin tasarım ve geliştiricilik boyutunun yanına hem proje yönetimi hem de takım yönetimini de tecrübe edip, bu konuda da kendimi geliştirdim.

Tasarım Bir Tutkudur

Bundan 15 yıl önce, bu işe başlarken sadece web tasarım üzerine yoğunlaşmıştım ancak ilerleyen zamanlarda gördüm ki bu yeterli olmayacaktı. Bunun üzerine kendimi HTML, CSS ve Javascript konularında da geliştirdim. 2013 yılında oğlumun dünyaya gelmesinden sonra, ona daha fazla vakit ayırmak için freelance web sitesi tasarım ve geliştiriciliğine geçici bir süreliğine ara vermiştim. Tasarım işi benim için bir tutku, bundan dolayı iyi projelerde tekrar freelance olarak çalışmaya karar verdim.

Bir işi yaparken, elinden geldiğinin en iyisini yap

Bu sözü hayatımın her evresinde kendime felsefe olarak edindim. Bu felsefeye aynı zamanda tasarım tutkusunu da ekledim. Bundan dolayı tasarım olayına sadece ticari bir araç olarak bakmıyorum. Her yaptığım yeni tasarımda kendimi de mutlu ediyorum. Bu da ortaya şunu çıkartıyor ki sizin için tasarlayacağım web sitesinin güzel ve kaliteli olmasını sizden çok daha fazla istiyor olacağım. Eğer size yardımcı olacaksam, hangi kalitede web siteleri tasarladığımı, tasarım portfoyümü inceleyerek görebilir veya benim ile projeniz hakkında konuşmak için iletişime geçebilirsiniz.