HAKKIMDA

Metin Bilgin. İstanbul'da yaşayan bir tasarımcı

  • Parallax Green
  • Parallax Pink
  • Parallax Black

UX / UI Tasarımcı Metin Bilgin

İstanbul’da yaşayan bir tasarımcıyım. 1980 yılında İstanbul’da doğdum. Evli ve 1 çocuk babasıyım. 2003 yılından beri, sektördeki çeşitli firmalarda ve ajanslarda tasarımcı olarak hizmet verdim. 2017 yılının Eylül ayına kadar 7 yıl süre ile ABD merkezli Glacial Multimedia ajansında, sonrasında İngiltere merkezli themodern.press isimli haber sitesinde baş tasarımcı ve tasarım ekip lideri olarak çalıştım.

16 yıllık çalışma hayatım boyunca sektörün hem tasarım hem de geliştirme taraflarında bulundum. Tasarıma olan sevgim ve bu sevginin getirdiği çalışma azmi ile son yıllarımda işin tasarım boyutunun yanında hem proje yönetimi hem de takım yönetimini de tecrübe edip, bu konuda da kendimi geliştirdim.

Tasarım Bir Tutkudur

Bundan 16 yıl önce, bu işe başlarken sadece web tasarım üzerine yoğunlaşmıştım ancak ilerleyen zamanlarda gördüm ki bu yeterli olmayacaktı. Bunun üzerine kendimi HTML ve CSS konularında da geliştirdim. Hem yeni şeyler öğrenip hem de tecrübemin de artmasıyla yavaş yavaş UX ve UI tasarımda uzmanlaşmaya başladım. Tasarım işi benim için bir tutku, sevdiğim işi yapmaktan ve genç tasarımcılar ile çalışmaktan ve onların gelişimine katkıda bulunmaktan büyük keyif alıyorum.

Bir işi yaparken, elinden geldiğinin en iyisini yap

Bu sözü hayatımın her evresinde kendime felsefe olarak edindim. Bu felsefeye aynı zamanda tasarım tutkusunu da ekledim. Bundan dolayı tasarım kavramına sadece para kazanılacak bir araç olarak bakmıyorum. Her yaptığım yeni tasarımda kendimi de mutlu ediyorum. Eğer size yardımcı olacaksam, çalışmalarımdan bazılarını tasarım portföyümü inceleyerek görebilir veya benim ile projeniz hakkında konuşmak için iletişime geçebilirsiniz.